poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszenia parafialne - I niedziela Adwentu 30.11.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - I niedziela Adwentu 30.11.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w środę – św. Franciszek Ksawery, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
•    w czwartek – św. Barbara, dziewica i męczennica, patronka górników;
•    w sobotę – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących.

2.    Dziś pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”.

3.    W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich - starszych i młodszych - na Roraty codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 17.00. Główną postacią tegorocznych Rorat będzie św. Teresa z Ávila, wielka reformatorka życia zakonnego, założycielka karmelitów bosych, doktor Kościoła. Wybór takiego tematu wiąże się z 500-leciem urodzin św. Teresy, jak również z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego. Podczas spotkań roratnich będziemy poznawali życie świętej Teresy z Ávila oraz jej niezwykłą miłość i zażyłość z Panem Bogiem.

4.    6 grudnia podczas wieczornych Rorat do naszej świątyni zawita Święty Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci, a zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt w zakrystii przed Mszą świętą roratnią w tym dniu.

5.    Krąg Biblijny w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

6.    Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek po roratach.

7.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. w Cementowni o godz. 15.00.
•    pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do wynagradzania Sercu Jezusowemu za grzechy. Spowiedź od godz. 16.00.
•    pierwsza sobota miesiąca – czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.Odwiedziny chorych od godz. 9.00 a o godz. 17.00 Msza św. Różańcowa – serdecznie zapraszamy.

8.    Caritas Diecezji Sosnowieckiej informuje, że pod hasłem „Dziecko sercem rodziny” już po raz XXI zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy, aby świeca Caritas znalazła się w każdym domu. Świece można nabywać w zakrystii . Ofiary wynoszą: mała świeca 6,00 zł, a duża świeca 15,00 zł.

9.    W zakrystii od tej niedzieli można zaopatrzyć się w opłatki poświęcone dzisiaj na Mszy św. o godz. 7.00. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków zostaną przeznaczone na potrzeby naszej świątyni.

10.    Za tydzień, w niedzielę, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temu Kościołowi.

11.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.