wtorek, 16 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Ogłoszenia parafialne - XXXIII niedziela zwykła 16.11.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXXIII niedziela zwykła 16.11.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek  -  św. Elżbieta Węgierska zakonnica; zostawszy wdową w wieku 20 lat oddała się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu;
•    we wtorek   - bł. Karolina Kózkówna dziewica i męczennica, zginęła, broniąc swojej godności i czystości;
•    w środę - bł. Salomea, księżna, która została klaryską dając przykład wielkiej cierpliwości, pokory, umartwienia i żarliwej modlitwy;
•    w czwartek - św. Rafał Kalinowski, kapłan, jeden z przywódców powstania styczniowego, miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
•    w piątek -  wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to ma  nam ukazywać znaczenia ofiarowania swojego życia Bogu, całkowitego zdania się na Niego;
•    w sobotę - św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

2.    Dzisiaj przypada w naszej parafii dzień Nowenna do św. Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II a po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii.

3.    Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o godz.17.30.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

5.    Kolejne spotkanie Diecezjalnej Akademii Rodziny (DAR) rozpocznie się w sobotę 22.11.2014r. o godzinie 15.00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi (ul. Będzińska 60). Ks. Mirosław Tosza podejmie temat: Pomagać czy nie pomagać? Znaczenie służby bliźnim. Zakończenie DAR-u uświetni koncert Antoniny Krzysztoń (ok. godz. 16.40). Zapraszamy serdecznie wszystkich. Wstęp wolny.

6.    Za tydzień, w niedziele, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla.

7.    W nocy z niedzieli na poniedziałek dokonano włamania do naszej parafialnej świątyni. Na szczęście nie było większych strat, policja podjęła odpowiednie czynności. Tym niemniej prosimy, gdyby ktoś posiadał jakieś informację związane z tą sprawą o poinformowanie kapłanów lub bezpośrednio policji.