wtorek, 26 marca 2019 r.

Ratujmy naszą katedrę

Strona główna » Aktualności » Ratujmy naszą katedrę

Umiłowani Diecezjanie!

Dziś, przepełniony bólem, piszę do Was, bo wiem, że wasze serca zawsze były wrażliwe na potrzeby tych, którzy znajdowali się w trudnej sytuacji. W nocy z 28 na 29 października 2014 r. pożar ogarnął naszą zabytkową katedrę Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu, wyrządzając ogromne szkody. Dach nie istnieje. Znacznie zniszczone jest też wnętrze z unikalnymi malowidłami wykonanymi przez Włodzimierza Tetmajera i Henryka Uziembło.
Dlatego dzisiaj, gdy zbliżają się deszcze, śniegi i mrozy, i trzeba jak najszybciej odbudować dach, jako Wasz biskup i Pasterz Diecezji Sosnowieckiej, proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w ratowaniu zabytkowej sosnowieckiej katedry. Jak tylko najlepiej potrafię, proszę o modlitwę, o pomoc materialną i finansową. Proszę wszystkich bez względu na przekonania. Wesprzyjcie to ważne i trudne dzieło odbudowy katedralnej bazyliki.

Wasz Biskup + Grzegorz

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Kościelna 1,41-200 Sosnowiec Numer konta: