niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Marka, Gabriela

Ogłoszenia parafialne - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 09.11.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 09.11.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – św. Leon Wielki papież i doktor Kościoła; przyczynił się bardzo mocno do rozwoju nauczania Kościoła, wprowadził zasadę liturgicznej, kanonicznej i pastoralnej jedności Kościoła;
•    we wtorek – św. Marcin żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim;
•    w środę – św. Jozafat biskup i męczennik; był gorliwym zwolennikiem unii, tzn. pełnej jedności chrześcijan obrządku prawosławnego z Kościołem katolickim;
•    w czwartek – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.

2.    Stajemy, w dzisiejsze święto, wobec tajemnicy Kościoła, którego fundamentem jest Jezus Chrystus, a opoką Piotr. Przypominamy sobie o mocnej więzi Kościołów lokalnych ze Stolicą Apostolską. Obchodząc to święto, pragniemy wyrazić wdzięczność za wszystkie świątynie, w których gromadzi się lud Boży. Każdy kościół to dom Boży. Wszyscy bowiem jesteśmy żywym domem Bożym. Podobnie jak z poszczególnych kamieni czy cegieł składa się budowla gmachu kościoła, tak i z wiernych składa się Chrystusowy Kościół. Niech to święto zatem stanie się dla nas okazją do refleksji, co to znaczy, że przynależę do Kościoła i w jaki sposób czuję się zjednoczony z innymi wierzącymi, a także z pasterzami Kościoła.

3.    We wtorek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.