środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma

Ogłoszenia parafialne - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 02.11.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 02.11.2014

1.    W tym tygodniu patronuje nam:
•    we wtorek – św. Karol Boromeusz biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła, doprowadził do zakończenia Soboru Trydenckiego i gorliwie wprowadzał w życie jego postanowienia, m.in. zawdzięczamy mu powstanie seminariów duchownych.

2.    Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia.

3.    Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Codziennie modlimy się też za zmarłych w czasie Mszy św. oktawalnej o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy.

4.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    W tym tygodniu przypada:

•    pierwszy czwartek miesiąca – będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. Msza św. w Cementowni o godz. 15.00;

•    pierwszy piątek miesiąca – dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 16.00.

6.    W tym miesiącu, z racji, że w pierwszą sobotę miesiąca przypadła Uroczystość Wszystkich Świętych wyjątkowo – odwiedziny chorych będą w czwartek od godz. 9.00 . Prosimy o poinformowanie zainteresowanych osób.

7.    W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach Archidiecezji Katowickiej zbierane są ofiary na tace z przeznaczeniem na odbudowę Sosnowieckiej Katedry. Pasterze naszej diecezji jak i my wszyscy jesteśmy wdzięczni J.E. ks. Abp. Skworcowi oraz wiernym Archidiecezji Katowickiej za ten konkretny gest „sąsiedzkiej pomocy” oraz za słowa życzliwości, które do nas wpłynęły. My w najbliższą niedzielę tj. 9 listopada, jak to usłyszeliśmy w komunikacie ks. bpa Kaszaka, przez naszą ofiarę złożoną na tace, będziemy mogli wesprzeć ogólnodiecezjalną akcję odbudowania Sosnowieckiej Katedry. Za każdą złożoną na tacę ofiarę w najbliższą niedzielę składamy „Bóg zapłać”. Można dokonywać także bezpośrednio wpłat na konto katedry. Numer konta 46 1060 0076 0000 4013 1000 0975.