poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszenia parafialne - XXX niedziela zwykła 26.10.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXX niedziela zwykła 26.10.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    we wtorek – św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz. Szymon był określany przez Ewangelistów jako „gorliwy”. Natomiast Juda był krewnym Pana Jezusa, a jego przydomek „Tadeusz” oznacza odważny.

2.    Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni. Zechciejmy dziękować Bogu za dar zarówno miejsca, gdzie możemy się gromadzić, jak też przede wszystkim za to, że możemy przynależeć do Mistycznego Ciała Chrystusa.

3.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

4.    Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi Uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali 1 listopada, w najbliższą sobotę, oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, które w tym roku wypada w niedzielę. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia, gdyż – jak wierzymy – w zmartwychwstaniu będzie uczestniczyć nie tylko nasza dusza, lecz również ciało. Słowa te wypowiadamy za każdym razem, gdy odmawiamy wyznanie wiary.

5.    W sobotę w Uroczystość Wszystkich Świętych Mszę św. będą odprawione o godz. 7.00; 8.00 w Cementowni; 9.00 o godz. 11.00 Msza św. na Cmentarzu i o godz. 17.00.

6.    W niedzielę Dzień Zaduszny, tradycyjna procesja na cmentarzu rozpocznie się w Kościele o godz. 16.00 – odczytamy wypominki a następnie wyruszymy na Cmentarz na zakończenie Procesji Msza św. na Cmentarzu. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 17.00 w Kościele.

7.    W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne, półrocze, oktawalne i jednorazowe.

8.    Serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za kwiaty do Kościoła.