poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszenia parafialne - XXIX niedziela zwykła 19.10.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXIX niedziela zwykła 19.10.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – św. Jan Kanty przykład człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich; ze swoich własnych, niezbyt wielkich dochodów wspomagał zarówno ludzi biednych, jak i studentów;
•    we wtorek – bł. Jakub Strzemię franciszkanin, biskup, apostoł Kresów Wschodnich;
•    w środę - ś. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył on liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski.

2.    Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po wieczornej Mszy św.

3.    Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

5.    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to szczególna okazja do jeszcze większej pamięci o tych z naszych rodzin, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do Domu Ojca. Uporządkujmy groby na cmentarzu, więcej czasu przeznaczmy na modlitwę. Można już składać wypominki, tak jak w ubiegłym roku przyjmujemy na wypominki roczne, półrocze, oktawalne i jednorazowe.