Strona główna
piątek, 29 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Maksymilian, Teodozja

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - XXVIII niedziela zwykła 12.10.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXVIII niedziela zwykła 12.10.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w poniedziałek  –  bł. Honorat Koźmiński, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim; apostołując w konfesjonale, dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym, których członkinie mogły docierać do wielu różnych środowisk, by tak głosić ewangelię miłości
•    w środę  –  św. Teresa od Jezusa, dziewica, zakonnica i doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką
•    w czwartek  – św. Jadwiga Śląska, zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona na Śląsku zarówno przez Polaków, jak i Niemców
•    w piątek –  św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty.
•    w sobotę – św. Łukasz Ewangelista. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

2.    We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.

3.    Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii  Świętej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. i różańcu o godz. 18.00.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

5.    W czwartek 16 października przypada kolejna rocznica wyboru  Karola Wojtyły na papieża, zapraszamy na Papieski Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

6.    Pragniemy wprowadzić w naszej parafii Nowennę do  św. Jana Pawła II. Mamy jego relikwie, dlatego 16 dnia każdego miesiąca będziemy modlić się przez wstawiennictwo naszego świętego rodaka. W tym miesiącu uczynimy to na Apelu Jasnogórskim na zakończenie , którego będzie udzielone błogosławieństwo papieskimi relikwiami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.    W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1113 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.