niedziela, 22 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Milana, Tomasz

Ogłoszenia parafialne - XXVII niedziela zwykła 05.10.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXVII niedziela zwykła 05.10.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we wtorek – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa. Jej wspomnienie zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto;

•    w czwartek – bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”.

2.    Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

3.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

4.    Dzisiaj we wszystkich parafiach naszej diecezji zbieramy ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez naszą Caritas.