Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - XXVII niedziela zwykła 05.10.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXVII niedziela zwykła 05.10.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we wtorek – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa. Jej wspomnienie zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto;

•    w czwartek – bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”.

2.    Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

3.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

4.    Dzisiaj we wszystkich parafiach naszej diecezji zbieramy ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez naszą Caritas.

5.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1149 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.