czwartek, 14 listopada 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Laura

Ogłoszenia parafialne - XXVI niedziela zwykła 28.09.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXVI niedziela zwykła 28.09.2014

1.    W tym tygodniu patronuje nam:
•    w poniedziałek - św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Jest to także dzień imienin ks. Michała – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, życząc mu obfitości Bożych darów i Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Michała na godz. 18.00
•    we wtorek – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński
•    w środę – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich
•    w czwartek – św. Aniołowie Stróżę. Pamiętajmy, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

2.    Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie. Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., która tradycyjnie od 1 października będzie celebrowana o godz. 17.00. Na pierwszym różańcu dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają różaniec. Ponadto wszystkie dzieci za przyjście i pobożne odmawianie różańca będą codziennie przez cały październik otrzymywać puzzle, z których powstanie obrazek. Najgorliwsi uczestnicy nabożeństw zostaną nagrodzeni ostatniego dnia października.

3.    W październiku Msze św. na Skałce będą odprawiane w soboty i niedziele o godz. 16.00

4.    Od 1 października Kancelaria parafialna w środy i piątki będzie czynna od godz. 16.00 do 17.00

5.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

6.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca - dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. O godz. 15.00 Msza św. w Cementowni.
•    pierwszy piątek miesiąca - pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 16.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
•    pierwsza sobota miesiąca - będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza św. różańcowa o godz. 17.00.

Komunikat Diecezjalnej Caritas:

W pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących obejmowanych pomocą przez naszą diecezjalną Caritas. Drodzy parafianie dziękujemy za waszą wyobraźnie miłosierdzia, która pozwala nam zaradzać ciągle rosnącym potrzebom, a dla obojętnego świata być znakiem prawdziwej miłości braterskiej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzą swe serca na potrzeby innych.

Komunikat ks. Biskupa:

Umiłowani Diecezjanie!

Jak dobrze wiecie, zapadła decyzja, aby w niespodziewanie krótkim czasie zamknąć Kopalnię Węgla Kamiennego Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu, ostatnią kopalnię w Zagłębiu Dąbrowskim.
Protestujący górnicy domagają się m.in. wypłaty wynagrodzeń za wykonaną pracę. Brak należnych pieniędzy szczególnie mocno dotyka ich rodzin. Proszę módlcie się, aby sprawiedliwości w naszym kraju stało się zadość, i aby nasi górnicy cali i zdrowi wrócili do domów, nadal mając słusznie wynagradzaną pracę.

Z pasterskim błogosławieństwem
                                Wasz Biskup