niedziela, 25 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Ludwik, Luiza

Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej 25-28 września 2014 r.

Strona główna » Aktualności » Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej 25-28 września 2014 r.

Zaproszenie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka na Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej

Droga młodzieży! Umiłowani Diecezjalnie!

Rozważając słowa Chrystusa: Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do niech należy Królestwo Niebieskie (Mt 5, 3), papież Franciszek podpowiada: „w świetle przykładu i słów Jezusa dostrzegamy, jak bardzo potrzebujemy nawrócenia, sprawienia, aby nad logika posiadania więcej przeważała logika bycia bardziej.” Właśnie od Jezusa uczymy się bardziej być niż więcej mieć.
Okazją do podjęcia proponowanego przez Papieża tematu Bycia bardziej są odbywające się po raz piąty  Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej, które będą miały miejsce w dniach 25 – 28 września 2014 roku w Olkuszu.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Diecezjan 27.09.2014r. na olkuski Rynek. Tego dnia o godzinie 16.00 odbędzie się koncert Siewców Lednicy. Po koncercie nastąpi czas dzielenia się świadectwami życia wiarą, a spotkanie zakończy wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o godzinie 19.00.

Natomiast w niedzielę tj.  28.09.2014r., bardzo serdecznie zapraszam do olkuskiej parafii pw. Dobrego Pasterza, z której  o godzinie 14.00 wyruszy na Rynek Marsz dla Życia i Rodziny. Po nim sprawowana będzie uroczysta Msza Święta i odbędzie się festyn rodzinny.

Każdego serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. W przypadku niemożności uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach wpisujących się w tak bogaty program, weźmy udział chociaż w części tego, co przygotowano. Spotkajmy się razem podczas tych Diecezjalnych Dni Młodych.

Modlę się o bogactwo Bożej łaski dla wszystkich i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Grzegorz Kaszak
Biskup Sosnowiecki