Strona główna
czwartek, 14 listopada 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Laura

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej 25-28 września 2014 r.

Strona główna » Aktualności » Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej 25-28 września 2014 r.

wielkość tekstu:A | A | A

Zaproszenie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka na Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej
 

Droga młodzieży! Umiłowani Diecezjalnie!

Rozważając słowa Chrystusa: Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do niech należy Królestwo Niebieskie (Mt 5, 3), papież Franciszek podpowiada: „w świetle przykładu i słów Jezusa dostrzegamy, jak bardzo potrzebujemy nawrócenia, sprawienia, aby nad logika posiadania więcej przeważała logika bycia bardziej.” Właśnie od Jezusa uczymy się bardziej być niż więcej mieć.
Okazją do podjęcia proponowanego przez Papieża tematu Bycia bardziej są odbywające się po raz piąty  Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej, które będą miały miejsce w dniach 25 – 28 września 2014 roku w Olkuszu.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Diecezjan 27.09.2014r. na olkuski Rynek. Tego dnia o godzinie 16.00 odbędzie się koncert Siewców Lednicy. Po koncercie nastąpi czas dzielenia się świadectwami życia wiarą, a spotkanie zakończy wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o godzinie 19.00.

Natomiast w niedzielę tj.  28.09.2014r., bardzo serdecznie zapraszam do olkuskiej parafii pw. Dobrego Pasterza, z której  o godzinie 14.00 wyruszy na Rynek Marsz dla Życia i Rodziny. Po nim sprawowana będzie uroczysta Msza Święta i odbędzie się festyn rodzinny.

Każdego serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. W przypadku niemożności uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach wpisujących się w tak bogaty program, weźmy udział chociaż w części tego, co przygotowano. Spotkajmy się razem podczas tych Diecezjalnych Dni Młodych.

Modlę się o bogactwo Bożej łaski dla wszystkich i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Grzegorz Kaszak
Biskup Sosnowiecki

czytano: 816 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.