niedziela, 22 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Milana, Tomasz

Ogłoszenia parafialne - XXIV niedziela zwykła 14.09.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXIV niedziela zwykła 14.09.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – Matka Boża Bolesna, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
•    we wtorek – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku;
•    w czwartek – św. Stanisław Kostka, patron polskiej młodzieży, odważny młodzieniec, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.
•    w sobotę – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy również ponieśli śmierć męczeńską.

2.    Od ubiegłej niedzieli rozpoczęliśmy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Zainteresowana młodzież może zgłaszać się po Mszy św. o godz. 9.00 u ks. Mariusza do końca września. Jednocześnie prosimy wszystkich parafian, szczególnie rodziców, chrzestnych, babcie, dziadków by przez ten czas przygotowania młodzieży otoczyć ich żarliwą modlitwą, tak by po bierzmowaniu wypełniali te zadania, do których zobowiązuje przyjęcie tego sakramentu.

3.    Dzisiaj na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci z klas I ze Szkoły Podstawowej z Ogrodzieńca i Podzamcza z tornistrami. Będzie poświęcenie tornistrów.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

5.    Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w sobotę o godz. 6.30, zbiórka przy OSP w Ogrodzieńcu.

6.    W dniach 26-28 września odbędą się V Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej. Tym razem głównym miejscem spotkań będzie Olkusz. Hasłem Spotkania jest wezwanie papieża Franciszka skierowane do młodych: "Bądź bardziej...". Organizatorzy zapraszają młodzież całej diecezji do wspólnej modlitwy, zabawy, a przede wszystkim do dzielenia się świadectwem życia wiarą. Jak zwykle obok Eucharystii i spotkań modlitewnych przygotowano wiele atrakcji, m.in.: pokazy filmów w ramach Kina Młodych, koncert Siewców Lednicy, wspólne tańce integracyjne i ewangelizacyjne, posiłek z kuchni polowych, Marsz dla Życia i Rodziny, festyn rodzinny oraz wiele innych.