Strona główna
piątek, 29 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Maksymilian, Teodozja

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - XXIII niedziela zwykła 07.09.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXIII niedziela zwykła 07.09.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”
•    w piątek - w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem.
•    w sobotę - św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła, zaliczany jest do ojców Kościoła z IV wieku.

2.    W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

3.    W niedzielę za tydzień na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci z klas I ze Szkoły Podstawowej z Ogrodzieńca i Podzamcza z tornistrami . Będzie poświęcenie tornistrów.

4.    Spotkanie z rodzicami dzieci mających w przyszłym roku przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek 9 września o godz. 18.30 w kościele.

5.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

6.    Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak zaprasza wszystkich wiernych diecezji sosnowieckiej na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 20 września 2014 roku. W programie pielgrzymki:
9.00 – Msza Święta w bazylice kalwaryjskiej pod przewodnictwem
J.E. ks. bpa Grzegorza Kaszaka;
10.30 – (po Mszy Świętej) wyjście na dróżki Pana Jezusa.
Odpowiadając na zaproszenie Księdza Biskupa organizujemy wyjazd autokarowy. Termin pielgrzymki: 20 września 2014 r. Wyruszymy o godz. 6.30 spod remizy OSP w Ogrodzieńcu. Koszt przewozu: 25 zł. Zapisy w zakrystii.

7.    Składamy serdeczne podziękowania za wielkie serce okazane naszym prześladowanym braciom w wierze na Bliskim Wschodzie. Zebraliśmy w ubiegłą niedzielę do puszek 1975,79 zł i 5 Euro. Pieniądze zostały przelane na wskazane konto. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1153 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.