środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma

Ogłoszenia parafialne - XIX niedziela zwykła 10.08.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XIX niedziela zwykła 10.08.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – św. Klara (1194-1253), dziewica, zafascynowana życiem, które wybrał św. Franciszek, poszła w jego ślady, stając się w ten sposób założycielką drugiego zakonu św. Franciszka, popularnie zwanego klaryskami;

•    w czwartek - św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi, szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki.

2.    W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Będą one odprawiane: 7.00, 8.00 – w Cementowni, 9.00,11.00, 17.00 – na Skałce, 18.00. Nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna.

3.    Dzisiaj z naszej parafii i dekanatu wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymom życzymy wytrwałości i dobrej drogi a pozostałych prosimy o wsparcie pielgrzymów swoimi modlitwami.

4.    W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Jacka . Jest to dzień imienin ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową w intencji ks. Proboszcza w wigilię wspomnienia to jest w sobotę 16. 08 o godz. 18.00.