niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Marka, Gabriela

Ogłoszenia parafialne - XVIII niedziela zwykła 03.08.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XVIII niedziela zwykła 03.08.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w środę – św. Jan Maria Vianney, prezbiter (1786-1859). Przyszedł na świat w rodzinie ubogich wieśniaków w Dardilly koło Lyonu. Z wielkim trudem ukończył studia seminaryjne i po kilku latach kapłaństwa mianowany został proboszczem w wiosce Ars, przyczyniając się do głębokiego nawrócenia tamtejszych mieszkańców. Czczony jest jako patron kapłanów.
•    w sobotę – św. Teresa Benedykta od Krzyża (1891-1942). Z wykształcenia była filozofem. Nawróciła się na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, wstąpiła do karmelu. Oddała życie w obozie zagłady w Auschwitz. Jest patronką Europy.

2.    Po dniach pracy lub zasłużonego odpoczynku przybywamy na osobiste spotkanie z Tym, który powiedział: „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie. On i dziś woła: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię”.

3.    W środę, 6 sierpnia, obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego, przypominające nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. W naszej parafii jest to Dzień Odpustu. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 (Suma Odpustowa). Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Za pobożny udział we Mszy św. w tym dniu uzyskać można odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. Należy w tym celu być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (nawet lekkiego), przebywać w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

4.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca – dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. O godz. 15.00 Msza św. w Cementowni.

5.    W piątek, 8 sierpnia, przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu.

6.    W sobotę, 9 sierpnia, z Olkusza wyruszy XXIII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nasza grupa dołączy do pielgrzymki w dniu następnym, tj. 10 sierpnia. Pielgrzymowanie rozpoczniemy od Mszy św. w Sanktuarium M.B. Skałkowej o godz. 8.15. Nadal można się zapisywać. Koszt pielgrzymki: 60 zł (+15 zł autokar powrotny). Wszystkich wybierających się na pielgrzymkę zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe w czwartek, 7 sierpnia, w kościele po wieczornej Mszy św., tj. o godz. 18.30. Na spotkaniu tym m.in. rozdawane będą identyfikatory, śpiewniki, modlitewniki i chusty pielgrzymkowe. Obecność obowiązkowa. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania osoby, które z różnych powodów nie mogą udać się na pielgrzymkę, a chcą duchowo przeżywać drogę do Częstochowy. Osoby takie również zapraszamy do przyjścia w miarę możliwości na czwartkowe spotkanie.