wtorek, 26 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Emanuela, Larysy

Ogłoszenia parafialne - XVII niedziela zwykła 27.07.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XVII niedziela zwykła 27.07.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we wtorek – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, która pokazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga;
•    w czwartek – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;
•    w piątek – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

2.    W dzisiejszą niedzielę liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

2.    W minionym tygodniu w piątek obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji dziś po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy samochody zgromadzone przed kościołem i na parkingach koło cmentarza. Zachęcamy do złożenia ofiary na rzecz akcji MIVA Polska, finansującej środki transportu dla polskich misjonarzy.

3.    W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą.

4.    W sobotę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

5.    W tym tygodniu przypada:

•    pierwszy czwartek miesiąca – dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. O godz. 15.00 Msza św. w Cementowni.
•    pierwszy piątek miesiąca – pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17.00.
•    pierwsza sobota miesiąca – będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza św. różańcowa o godz. 18.00.

6.    Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 10 sierpnia z Sanktuarium M.B. Skałkowej i dotrze do Częstochowy 13 sierpnia. Koszt pielgrzymki: 60 zł. Istnieje możliwość powrotu autokarem. Cena przewozu: 15 zł. Zapisy w zakrystii.