wtorek, 16 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Ogłoszenia parafialne - XV niedziela zwykła 13.07.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XV niedziela zwykła 13.07.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we wtorek – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza; był pierwszym przełożonym generalnym franciszkanów po śmierci św. Franciszka, przyczynił się do wielkiego rozwoju swojego zakonu, a także napisał jasną wykładnię reguły, co nadało rozwojowi zakonu właściwy kierunek;
•    w środę – wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.

2.    Liturgia 15. niedzieli w ciągu roku, którą dziś celebrujemy, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera. Wykorzystajmy ten letni czas również na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.

3.    Dzisiaj do naszej parafii przybywa na nocleg piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Trzemeśni. Okażmy życzliwość naszym gościom. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które zechciały użyczyć pielgrzymom dachu nad głową.

4.    W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

5.    Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.