wtorek, 26 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Emanuela, Larysy

Ogłoszenia parafialne - XIV niedziela zwykła 06.07.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XIV niedziela zwykła 06.07.2014

1. W tym tygodniu patronują nam:

•    8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania; wyróżniał się szczególnym umiłowaniem modlitwy, a ponadto był wspaniałym kaznodzieją i spowiednikiem;
•    11 VII – święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Jest uważany za ojca zachodniego życia monastycznego, przez co skutecznie przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Patronem Europy ogłosił go papież Paweł VI w 1964 roku ze względu na jego zasługi w ewangelizacji ludów germańskich;
•    12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich.

2.    Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Liturgia tej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana.

3.    W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

4.    W następną niedzielę, 13 lipca, przybędzie do naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę z Trzemeśni. Pielgrzymi liczą na naszą gościnę i nocleg. W dalszym ciągu szukamy chętnych, którzy są w stanie przyjąć na noc choćby paru pielgrzymów. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii osoby, które chcą otworzyć swoje domy dla naszych gości. Okażmy pielgrzymom życzliwość i podejmijmy ich po bratersku. Niech zapamiętają Ogrodzieniec jako przyjazne i gościnne miasto.

5.    Zapraszamy do wzięcia udziału w corocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia br. Grupa z naszego dekanatu dołączy do pielgrzymki 10 sierpnia podczas Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu o godz. 8:15. Po Mszy wyruszymy na pielgrzymi szlak, by 13 sierpnia zawitać przed wizerunek Czarnej Madonny. Zapisów prosimy dokonywać w zakrystii. Prosimy przygotować w tym celu dokładne dane osobowe: imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, PESEL. Osoby niepełnoletnie, które pójdą bez dorosłego opiekuna potrzebują pisemnej zgody rodzica lub prawnego opiekuna. Formularze zgody do pobrania w zakrystii. Koszt pielgrzymki: 60 zł/os. Istnieje możliwość powrotu z Częstochowy autokarem. Koszt przewozu: 15 zł/os. Osoby, które chętnie wybrałyby się na pielgrzymkę, ale nie mogą z różnych powodów (np. praca, choroba) zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Osoby takie zapisują się do specjalnej grupy duchowych pielgrzymów i dostają materiały, które otrzymuje każdy pielgrzym, w tym skróty konferencji głoszonych w drodze. Poprzez łączność w modlitwie razem z innymi pielgrzymują do Matki Bożej. Prosimy zaznaczyć przy zapisie, że chce się przynależeć do grupy duchowych pielgrzymów. Można przy tym uiścić ofiarę w dobrowolnej wysokości. Przed pielgrzymką odbędzie się spotkanie organizacyjne, o którego terminie poinformujemy niebawem.

6.    Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Nie zapominajmy o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.

7.    Wakacje to również czas żniw dla sekt, jak informuje Śląskie Centrum Informacji o Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych „Kana” w Katowicach. Młodzi ludzie szukają atrakcyjnych okazji spędzenia czasu, wyjeżdżają z domu. Wiele sekt stosuje tzw. technikę oswajania, zapraszając na organizowane w lecie atrakcyjne wyjazdy, w których programie jest to, co modne i ciekawe, np. nauka języków obcych, szeroki wachlarz zajęć rekreacyjnych, a „między wierszami” przemycają ważne dla nich treści, niekoniecznie zgodne z chrześcijańskim światopoglądem. Zwróćmy zatem uwagę na to, kto jest organizatorem wyjazdu, w którym chcą uczestniczyć nasze nastoletnie dzieci.