niedziela, 22 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Milana, Tomasz

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła 29.06.2014

1.    W tym tygoniu patronuje nam:
•    w czwartek – św. Tomasz Apostoł,  który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

2.    Dzisiejsza Uroczystość kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.

3.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

5.    Przypominamy, że w wakacje obowiązuje zmieniony porządek Mszy św. w niedziele. Msze odprawiane są o godz. 7.00, 8.00 w Cementowni, 9.00, 11.00, 17.00 w Skałce i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian.

6.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca – dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. O godz. 15.00 Msza św. w Cementowni;
•    pierwszy piątek miesiąca – pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17.00;
•    pierwsza sobota miesiąca – będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza św. różańcowa o godz. 18.00.