Strona główna
środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - XII niedziela zwykła 22.06.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XII niedziela zwykła 22.06.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.   Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 1800 gromadzimy się w naszym kościele na Eucha-rystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeń-stwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramen-cie. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie! W czwartek uro-czyste zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała.

2.   W poniedziałek obchodzimy Dzień Ojca. Na-szymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej. A tych, których Pan już powołał do wieczności, będziemy polecać Bogu w czasie Mszy św. w intencji zmarłych ojców o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. In-tencje prosimy zgłaszać w zakrystii.

3.   We wtorek o godz. 1700 poświęcenie pól w Mo-rusach i na Podzamczu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.   W środę po wieczornej Mszy św. ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.   W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświę-cenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bar-dziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

6.   Piątek jest ostatnim dniem roku szkolnego. Tego dnia będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzie-żą, nauczycielami i wychowawcami oraz kateche-tami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Zapra-szamy na Mszę św. o godz. 700. Msza św. dla szkoły z Podzamcza o godz. 900 w Sanktuarium na Skałce.

7.   W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokala-ne Serce Najświętszej Maryi Panny.

8.   W przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy prze-żywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, nas-tępcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Jest to też pierwsza niedziela wakacji, zatem będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. będą odprawiane o godz. 700, 800 w Cementowni, 900, 1100, 1700 na Skałce i 1800.


czytano: 1474 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.