poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Najświętszej Trójcy 15.06.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Najświętszej Trójcy 15.06.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    we wtorek – św. Albert Chmielowski, zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym;
•    w sobotę – św. Alojzy Gonzaga, zakonnik, który jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny, a jego ojciec pragnął, by syn został rycerzem; on jednak wyrzekłszy się dziedzictwa, wstąpił do zakonu jezuitów, by móc ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach.

2.    Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku.

3.    W czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00 w Cementowni, 9.00, 10.30 – po tej Mszy św. wyruszymy z procesją z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą do czterech ołtarzy, prosimy o ich przygotowanie. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe strojach liturgicznych, a następnie w całej oktawie uroczystości do sypania kwiatów. Na zakończenie procesji Msza św. Po południu Msze św. o godz. 17.00 na Skałce i o godz. 18.00. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny blisko każdego z nas.

4.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    Osoby zapisane na pielgrzymkę do Łagiewnik i Wadowic prosimy o niezwłoczne dokonanie opłaty za wyjazd w zakrystii. Możliwa zmiana w programie pielgrzymki. Ze względu na bardzo duży napływ odwiedzających Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach może okazać się niemożliwe jego zwiedzenie. Wtedy w zamian zaproponowane zostanie inne miejsce do odwiedzenia. Wyjazd 21 czerwca o godz. 8.00 spod Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu.

6.    W poniedziałek za tydzień, 23 VI będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. A dla tych, których Pan już powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, będziemy polecać Bogu w czasie Mszy św. w intencji zmarłych ojców, która zostanie odprawiona 23. VI o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. Intencje prosimy zgłaszać w zakrystii.