wtorek, 16 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Ogłoszenia parafialne - Zesłanie Ducha Świętego 08.06.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Zesłanie Ducha Świętego 08.06.2014

1.    W tym tygodniu patronuje nam:
•    we wtorek – bł. Bogumił biskup poznański i gnieźnieński; był człowiekiem szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów
•    w środę - św. Barnaba Apostoł, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej
•    w piątek – św. Antoni z Padwy franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych
•    w sobotę – bł. Michał Kozal biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności

2.    Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego.

3.    Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Odpust w Sanktuarium na Skałce. Suma odpustowa o godz. 17.00. Na zakończenie zostaną przeniesione relikwie św. Jana Pawła II z Sanktuarium do Kościoła Parafialnego. Do uroczystego orszaku procesyjnego zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą oraz młodzież bierzmowaną. Prosimy o udekorowanie trasy przemarszu obrazami religijnymi, flagami czy innymi emblematami. Zachęcamy do licznego udziału. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00 w Kościele.

4.    Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.

5.    W niedzielę za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez wielką powódź, jaka dotknęła Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę.

6.    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.

7.    Przypominamy, że 21 czerwca (sobota) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik i Wadowic śladami św. Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 8:00 spod Szkoły Podstawowej nr 1 w Ogrodzieńcu. Koszt: 55 zł. Cena zawiera przejazd autokarowy, opłaty za wstępy i przewodników, obiad. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy gazetkę parafialną „Tabor” w nowej szacie graficznej.

Zaproszenie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka

do Wiernych Diecezji Sosnowieckiej w związku z Diecezjalnym Dziękczynieniem za Kanonizację Jana Pawła II w 15. rocznicę pielgrzymki do Sosnowca

Umiłowani Diecezjanie!
Wraz z całym Kościołem na świecie i w Polsce pragniemy wyrazić Panu Bogu ogromną wdzięczność za dar kanonizacji naszego rodaka Jana Pawła II. W jego życiu wyraźnie widać jak wiele może Bóg uczynić w życiu człowieka i przez jego życie, jeśli tylko ten odda się całkowicie Stwóry. Jesteśmy pełni wdzięczności i podziwu dla św. Jana Pawła II za to, że tak wiele pomógł naszemu narodowi. A teraz z nieba nie odmawia pomocy temu, kto się doń zwraca.
Piętnaście lat temu, w 1999 roku, gdy Papież przybył do Sosnowca, aby umocnić nas swoim słowem, widzieliśmy Jego cierpienie, ale podziwialiśmy jego samozaparcie i wielką wiarę. Co roku chętnie wracamy do tamtych wydarzeń, aby budująco powspominać i zaczerpnąć siły do pokonywania trudności dnia codziennego.
Już tradycyjnie w niedzielę 15 czerwca br. bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na Plac Papieski w Sosnowcu, aby w naszej diecezjalnej wspólnocie modlitwy i radości składać wielkie dziękczynienie Panu Bogu za Świętego Papieża.
Nasze spotkanie rozpoczniemy około godziny 15.30. Następnie o 16.00 będziemy celebrować uroczystą Mszę Świętą. Po niej będzie czas na wspólny poczęstunek i koncert w wykonaniu naszych artystów.
Drodzy Diecezjanie, oczekuję Was z utęsknieniem na Placu Papieskim.
Wszystkim z serca błogosławię.

Wasz biskup
+ Grzegorz