Strona główna
piątek, 29 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Maksymilian, Teodozja

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 01.06.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 01.06.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronuje nam:
•    We wtorek – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa;
•    w czwartek – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

2.    Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.

3.    Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.
4.    Dzieci, które podczas nabożeństw majowych zbierały kolejne elementy kapliczki, prosimy o przyniesienie do kościoła kompletnej kapliczki i odebranie nagród.

5.    Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Będzie ono odprawiona w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św.

6.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca – dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Msza św. w Cementowni o godz. 15.00;
•    pierwszy piątek miesiąca – zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.00;
•    pierwsza sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza św. Różańcowa o godz. 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

7.    21 czerwca (sobota) zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik i Wadowic śladami Jana Pawła II. W programie:
•    zwiedzanie Sanktuarium Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach,
•    Msza Święta,
•    obiad w opactwie benedyktynów w Tyńcu pod Krakowem,
•    zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach,
•    zwiedzanie kościoła pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach - miejsca chrztu Ojca Świętego.
Wyjazd o godz. 8:00 spod Szkoły Podstawowej nr 1 w Ogrodzieńcu. Koszt: 55 zł. Cena zawiera przejazd autokarowy, opłaty za wstępy i przewodników, obiad. Zapisy w zakrystii.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 

czytano: 1184 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.