Strona główna
środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - VI niedziela wielkanocna 25.05.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - VI niedziela wielkanocna 25.05.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronuje nam:
•    w poniedziałek – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter; jest nazywany „apostołem Rzymu”;
•    w czwartek – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek od Jezusa konającego, popularnie zwanych szarymi;
•    w sobotę, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

2.    Jutro Dzień Matki prośmy dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, a zmarłe mamy polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych mam o godz. 18.00. Intencje prosimy zgłaszać w zakrystii.

3.    W środę zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 w Śrubarnii z okazji poświęcenia pól.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

5.    Przed nami ostatni już tydzień maja, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św.

6.    Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanej młodzieży za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Z tych ofiar przeprowadzono renowację krzyża procesyjnego, zakupiono Ewangeliarz i kapę – szatę liturgiczną używaną przy sprawowaniu nabożeństw.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1065 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.