poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszenia parafialne - V niedziela wielkanocna 18.05.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - V niedziela wielkanocna 18.05.2014

1.    W tym tygodniu patronuje nam:
•    w sobotę - Maryja – jako Wspomożycielka wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach.

2.    Dziś na Mszy św. o godz.10.30 i 12.00 dzieci z klas II przystąpiły do I Komunii św. Wspierajmy je naszymi modlitwami, by pokarm eucharystyczny stale towarzyszył im w życiu.

3.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

4.    Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału codziennie po wieczornej Mszy św.

5.    W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz.17.00 w Józefowie z okazji poświęcenia pól.

6.    Zbliża się Dzień Matki polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Msza św. w intencji zmarłych mam zostanie odprawiona 26. V o godz. 18.00. Intencje prosimy zgłaszać w zakrystii.

Zaproszenie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka
do wiernych w związku z IV Dniami Życia i Rodziny w Będzinie

Umiłowani Bracia i Siostry!

Tegoroczny okres wielkanocny ma szczególnie radosny charakter: ciesząc się ze Zmartwychwstania Chrystusa Pana, wychwalamy jednocześnie Boga za dar kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Ze wzruszeniem i wdzięcznością w sercu wracamy myślą do Niedzieli Miłosierdzia - dnia, w którym papież Franciszek na Placu św. Piotra w Rzymie ogłosił świętym naszego wielkiego Rodaka.

Nasz wielki Święty podkreślał, że obowiązkiem nas wszystkich jest stawanie w obronie życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. W 1997 roku w Kaliszu mówił: (…) Bądźcie solidarni z życiem. Wołanie to kieruję do wszystkich moich rodaków bez względu na przekonania religijne. Do wszystkich ludzi, nikogo nie wyłączając. (…) Potrzebna jest (…) powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia. Dzisiaj świat stał się areną bitwy o życie.

Okazją do tego, by podjąć wyznaczone nam przez Jana Pawła II zadanie będą Dni Życia i Rodziny organizowane w najbliższy piątek i sobotę w Będzinie. Ich centralnym wydarzeniem będzie IV Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się w sobotę 24 maja o godz. 15.00 przy kościele pw. Św. Trójcy.

Serdecznie zapraszam Was wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. Przybądźmy licznie do Będzina, by poprzez uczestnictwo w marszu złożyć Bogu dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II i odważnie dać świadectwo prawdzie o wartości każdej rodziny i świętości każdego życia ludzkiego.

+ Grzegorz Kaszak
Biskup Sosnowiecki