środa, 23 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda

Ogłoszenia parafialne - IV niedziela wielkanocna 11.05.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - IV niedziela wielkanocna 11.05.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    we wtorek – Matka Boża Fatimska – zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
•    w środę – św. Maciej Apostoł wybrany do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.
•    w piątek – św. Andrzej Bobola, kapłan i męczennik, zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

2.    Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą przeżywały rocznicę tego wydarzenia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3.    W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz.10.30 i 12.00 dzieci z klas II przystąpią do I Komunii św. Wspierajmy je naszymi modlitwami, by pokarm eucharystyczny stale towarzyszył im w życiu.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

5.    Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele po wieczornej Mszy św.

6.    19 maja Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę elektrośmieci. Celem tych działań jest pozyskanie środków, dzięki którym Stowarzyszenie służy pomocą Kościołowi misyjnemu, wspólnotom Kościoła prześladowanego i klasztorom kontemplacyjnym.