Strona główna
niedziela, 22 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Milana, Tomasz

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - III niedziela wielkanocna 04.05.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - III niedziela wielkanocna 04.05.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    we wtorek – św. Apostołowie Filip i Jakub, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.
•    w czwartek – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

2.    Trwa Kanoniczna Wizytacja naszej parafii. Wczoraj ks. bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak spotkał się z przedstawicielami grup działających przy naszej parafii oraz udzielił młodzieży Sakramentu Bierzmowania w Sanktuarium na Skałce. Dzisiaj sprawuje sakramenty święte i głosi Słowo Boże. Dziękujmy Bogu za dar obecności ks. Biskupa w naszej wspólnocie.

3.    W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą przeżywały rocznicę tego wydarzenia. Wspierajmy je naszymi modlitwami, by pokarm eucharystyczny stale towarzyszył im w życiu.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

5.    Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele po wieczornej Mszy św.

6.    Przypominamy, że od 1 maja codziennie o godz. 17.00 odprawiane są Msze św. połączone z nabożeństwem majowym w Sanktuarium na Skałce.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1051 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.