środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma

Ogłoszenia parafialne - III niedziela wielkanocna 04.05.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - III niedziela wielkanocna 04.05.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    we wtorek – św. Apostołowie Filip i Jakub, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.
•    w czwartek – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

2.    Trwa Kanoniczna Wizytacja naszej parafii. Wczoraj ks. bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak spotkał się z przedstawicielami grup działających przy naszej parafii oraz udzielił młodzieży Sakramentu Bierzmowania w Sanktuarium na Skałce. Dzisiaj sprawuje sakramenty święte i głosi Słowo Boże. Dziękujmy Bogu za dar obecności ks. Biskupa w naszej wspólnocie.

3.    W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą przeżywały rocznicę tego wydarzenia. Wspierajmy je naszymi modlitwami, by pokarm eucharystyczny stale towarzyszył im w życiu.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

5.    Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele po wieczornej Mszy św.

6.    Przypominamy, że od 1 maja codziennie o godz. 17.00 odprawiane są Msze św. połączone z nabożeństwem majowym w Sanktuarium na Skałce.