niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Marka, Gabriela

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Miłosierdzia Bożego 27.04.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Niedziela Miłosierdzia Bożego 27.04.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w poniedziałek –  św. Wojciech patron Polski;
•    we wtorek –  św. Katarzyna Sieneńska, doktor Kościoła i patronka Europy;
•    w czwartek –  św. Józef Rzemieślnik, opiekun Pana Jezusa;
•    w piątek –  św. Atanazy, biskup i doktor Kościoła.

2.    Liturgia dnia dzisiejszego wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

3.    Dzisiaj przeżywamy Dzień Kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Kanonizacja obu papieży będzie historycznym wydarzeniem w życiu Kościoła. Polski papież został ogłoszony świętym w rekordowo krótkim czasie, dziewięć lat po śmierci. W przypadku Jana XXIII Franciszek uczynił zaś wyjątek; zgodził się na kanonizację bez wymaganego do niej zgodnie z przepisami kościelnymi cudu uzdrowienia, przypisywanego jego wstawiennictwu. Wystarczył jeden przypadek cudu, wybrany do beatyfikacji w 2000 roku. Dziękujmy Bogu za ten dar. Zachęcamy do zabrania Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia. Możemy zapalić sobie świece od lampionu i zanieść do domów a o godz. 21.37 wystawić świece w oknach.

4.    19 maja będzie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci, którą za zgodą ks. Bpa przeprowadza w naszej diecezji Kirche In Not przy pomocy firmy Green Office Ecoligic. Celem tych działań jest pozyskanie środków, dzięki którym Kirche In Not służy pomocą kościołowi misyjnemu będącemu w potrzebie, wspólnotom kościoła prześladowanego i klasztorom kontemplacyjnym.

5.    W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

6.    Od 1 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w Sanktuarium na Skałce. W maju Msze codziennie a od czerwca w soboty i niedziele.

7.    W sobotę, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, rozpocznie się Kanoniczna Wizytacja naszej parafii. Tego dnia msze św. w porządku niedzielnym z jednym wyjątkiem. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 w Kościele, ponieważ o godz. 17.00 w Sanktuarium na Skałce ks. Bp Grzegorz Kaszak udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Zachęcamy by szczególnie w tych dniach wspierać nasza młodzież modlitwą, by przyjęcie tego sakramentu umocniło ich do mężnego wyznawania wiary.

8.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca –  dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 15.00 Msza św. w Cementowni
•    pierwszy piątek miesiąca –  wypełniamy prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17.00. Wyjątkowo, nie w sobotę ale w piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym osobom.
•    pierwsza sobota miesiąca –  czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. a o godz.7.00 Msza św. Różańcowa – serdecznie zapraszamy.

9.    W środę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św.
10.     Zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami przygotowanymi w naszym mieście z okazji majówki w dniach 1 do 3 maja. Więcej informacji na plakatach.