sobota, 21 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Daria, Mateusz

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 20.04.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 20.04.2014

1.    Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej, które będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutro na tacę tradycyjnie są przeznaczone na potrzeby katolickich uczelni w Polsce.

2.    W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.

3.    W tym tygodniu nie będzie Kręgu Biblijnego.

4.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę, dziękujemy za ofiary złożone na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

5.    Dziękujemy członkom Koła różańcowego z Ogrodzieńca za ofiarę złożoną na renowacje żyrandola w kwocie 5000 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

6.    Od Niedzieli Palmowej w naszej świątyni przechowywana jest „Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia”. Ten specjalny lampion wraz z palącym się w nim światłem jest znakiem naszego duchowego przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II i przypomina o orędziu Bożego Miłosierdzia. W przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia, tj. 27 kwietnia, która będzie dniem kanonizacji Ojca Świętego, przynieśmy do kościoła własne świece. Odpalimy je od „Iskry” i zaniesiemy do swoich domów. Światło to wystawimy w oknach o 21.37 - godzinie narodzin Papieża dla nieba. Niech światło Ducha Świętego jednoczy cały Kościół w oczekiwaniu na kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II.

7.    W niedzielę, 27 kwietnia, będzie rozdanie nagród dla dzieci uczęszczających na nabożeństwa w Wielkim Poście.

8.    3 i 4 maja będziemy przeżywać Kanoniczną Wizytację naszej parafii, której przewodniczyć będzie ks. Bp Grzegorz Kaszak, polecamy to wydarzenie modlitwie naszych parafian.

9.    Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.