środa, 23 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa - 13.04.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa - 13.04.2014

1.    Rozpoczęliśmy najważniejszy okres przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

2.    Dziś na Mszy św. o godz. 7:00 do naszego kościoła została wprowadzona „Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia”. Jest to inicjatywa Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przygotowująca duchowo do kanonizacji bł. Jana Pawła II i przypominająca o orędziu Bożego Miłosierdzia. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia odpalimy od „Iskry” własne świece, które zaniesiemy do swoich domów.

3.    Zapraszamy do aktywnego włączenia się z Zbawcze Misteria Wielkiego Tygodnia:

•    Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Przez udział w liturgii pragniemy Bogu dziękować za dar Kapłaństwa i Komunii św. Adoracja w Ciemnicy do 22:00;

•    Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Krzyżowej Pana Jezusa. Dzień wyciszenia, postu ścisłego i adoracji Krzyża. Przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu i wstrzemięźliwości w Wielki Piątek. Od godz. 9:00 Adoracja W Ciemnicy O godz. 16:00 Droga Krzyżowa, o 17:00 nabożeństwo Adoracji Krzyża Świętego. Po jego zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja przy Grobie. W Wielki Piątek podczas liturgii zbierane ofiary przeznaczone są na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. W nocy pragniemy czuwać przy Grobie Pana Jezusa, o godz. 21:30 zapraszamy na adorację prowadzoną przez Krąg Biblijny, a od 22:00 na adorację indywidualną. Zachęcamy do włączenia się w to czuwanie, choćby nawet tylko przez chwilę. W tę wyjątkową noc nie zostawiajmy Jezusa samego. Wzorem lat poprzednich adorację prowadzić będziemy wg przydziału mieszkańców poszczególnych ulic do określonych godzin. Szczegółowy program tutaj.

•    Wielka Sobota – Wigilia Zmartwychwstania. Przed południem poświęcenie pokarmów:
o    w Kościele o godz. 9:00, 9:30, 10:00, 10:30, 11:00 i 11:30;
o    Morusy, później w Sanktuarium od godz. 10:00;
o    w Józefowie, Cementowni, Śrubarni – godz. 10:00.

•    Wieczorem o godz. 19:00 zapraszamy na Liturgię Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy przed Kościołem od poświęcenia ognia, i paschału. Prosimy o przyniesienie świec.

4.    W czasie Triduum Paschalnego, biorąc udział w liturgii, codziennie można uzyskać odpust zupełny. Kancelaria w czasie Triduum Paschalnego będzie nieczynna.

5.    Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi wielkopostnej zapraszamy w pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia do Wielkiej Środy włącznie. Spowiedź przed Mszą św. o godz. 7:00 i 18:00. Będzie również możliwość w czasie wielkopiątkowego czuwania przy Grobie Pańskim w godz. od 22:00 do 6:00.

6.    Dziś po Mszy Świętej zbierane będą ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. Za złożoną ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7.    Tak jak w ubiegłym roku można już zakupić Wielkanocne Dzieło Caritas – Chleb Miłości – ofiara 5 zł. Niech Wielkanocne Dzieło Caritas będzie naszym wspólnym dziełem Miłości. Dzieląc Chleb Miłości będziecie dzielić się nim nie tylko z rodziną, ale również z tymi wszystkimi, którzy otrzymają pomoc dzięki naszej ofiarności. Niech wraz z nim na wielkanocnym stole zagości braterska miłość.

8.    Krąg biblijny w środę po wieczornej Mszy św.

9.    Następna niedziela to już Niedziela Wielkanocna – Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja z procesją wokół Kościoła o godz. 6:00. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 7:00. Pozostałe Msze bez zmian.

10.    Niech misteria Wielkiego Tygodnia przyczynią się do pogłębienia naszej wiary i prowadzą do spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym.