czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Ludomira, Benedykta

Ogłoszenia duszpasterskie - V niedziela Wielkiego Postu - 06.04.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - V niedziela Wielkiego Postu - 06.04.2014

1.    Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach:

•    w piątki Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i o godz. 19.00. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy na multimedialną Drogę Krzyżową o godz. 19.00.
•    w niedzielę Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

2.    Przyszła niedziela, 13 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa-Mesjasza.

3.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św.

4.    Zachęcamy do wsparcie dzieła udekorowania naszego kościoła na Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego poprzez ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

5.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.