Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia duszpasterskie - IV niedziela Wielkiego Postu - 30.03.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - IV niedziela Wielkiego Postu - 30.03.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Dzisiejsza niedziela zwana jest niedzielą radości. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.

2.    W związku ze zmianą czasu przypominamy, że od dzisiaj Msza św. wieczorna odprawiana będzie o godz. 18.00, a kancelaria w środę i piątek czynna będzie w godz. od 17.00 do 18.00.

3.    Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach wielkopostnych:
•    w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i o godz. 19.00.
•    w niedzielę – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy wieczornej.

5.    W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze. Zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

6.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca - dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 15.00 Msza św. w Cementowni;
•    pierwszy piątek miesiąca - pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17.00;
•    pierwsza sobota miesiąca – wpatrujemy się w Niepokalane Serce NMP. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych, o godz.18.00 zapraszamy na Mszę św. Różańcową.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1077 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.