Strona główna
środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziela Wielkiego Postu - 23.03.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziela Wielkiego Postu - 23.03.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w okresie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Niech nam w tym pomoże udział w Wielkopostnych Rekolekcjach, na które serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program rekolekcji tutaj.

2.    We wtorek, 25 marca będziemy przeżywać Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.

3.    Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy terminalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.

4.    W środę, w dniu zakończenia rekolekcji, odwiedziny chorych od godz. 14.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach wielkopostnych:
•    w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 19.00.
•    w niedzielę – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

6.    W związku z piątą rocznicą konsekracji i ingresu Księdza Biskupa Grzegorza do naszej diecezji, która przypada w piątek 28 marca br., módlmy się za Biskupa Grzegorza aby pełen mocy Ducha Świętego, wiernie odczytywał wolę Bożą i gorliwie przewodził naszemu Kościołowi sosnowieckiemu.

7.    W nocy z soboty na niedzielę (29/30 marca 2014 r.) nastąpi zmiana z czasu zimowego na letni. W związku z tym Gorzkie Żale w niedzielę odprawione zostaną o godz. 17.00, a Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

8.    Do końca marca można włączyć się w dzieło pomocy Ukrainie - akcję "Paczka dla Ukrainy" pod patronatem Caritas Polska i Poczty Polskiej. Więcej informacji tutaj.

9.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym i Niedzieli dodatek: książka bł. Katarzyny Emmerich „Pasja”.

czytano: 1122 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.