Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Paczka dla Ukrainy

Strona główna » Aktualności » Paczka dla Ukrainy

wielkość tekstu:A | A | A

Caritas Diecezji Sosnowieckiej wraz z wieloma ludźmi dobrej woli włącza się w ogólnopolską akcję Paczka dla Ukrainy, w ramach której każdy zainteresowany może w geście solidarności do końca marca przesłać bezpłatnie, dzięki współpracy z Pocztą Polską, paczkę z żywnością i odzieżą dla wybranej ukraińskiej rodziny, która z powodu trudnej sytuacji politycznej i ekonomicznej w tym kraju znalazła się w pilnej potrzebie. Paczka nie powinna być cięższa niż 20 kg.

Dzięki zaangażowaniu Caritas Polska dysponujemy zweryfikowaną przez Caritas ukraińską listą kilkudziesięciu rodzin z okolic Czortkowa w obwodzie tarnopolskim, zawierającą podstawowe informacje o liczebności i potrzebach danej rodziny. Osoby gotowe do wysyłki paczki prosimy o kontakt z Panem Łukaszem Zychem (tel: 664 787 839, e-mail: lukaszzych@caritas.pl), który przekaże dane potrzebujących rodzin niezbędne do dokonania wysyłki. W związku z krótkim terminem akcji (31 marzec) prosimy o niezwłoczne dokonywanie zgłoszeń! Poniżej zamieszczamy informację co do szczególnych zaleceń, według których powinny być przygotowane paczki.

Poniżej zamieszczamy instrukcję pomocną przy przygotowaniu paczki:

1. Paczkę można wysłać bezpłatnie do końca marca.
2. Zaleca się załączenie listu do rodziny, by w ten sposób wyrazić swoją solidarność i nawiązać kontakt osobisty (można pisać po polsku).
3. Paczka nie może ważyć więcej niż 20 kg. Może ją nadać każda osoba fizyczna. Jedna osoba fizyczna może wysłać tylko jedną paczkę.
4. Wartość rzeczowa paczki nie może przekraczać 300 euro.
5. Zawartość paczki może stanowić:
• żywność opakowana fabrycznie do 10 kg, z wyłączeniem produktów żywnościowych pochodzenia zwierzęcego;
• odzież nowa.
6. Na paczce należy umieścić, oprócz nazwiska proboszcza i adresu parafii ukraińskiej, napisy: numer identyfikacyjny rodziny otrzymany w informacji od Caritas, napis DLA UKRAINY oraz napis RODZINA RODZINIE;
7. Paczki mogą być nadawane jedynie w punktach Poczty Polskiej.
8. Paczki nie mogą być nadawane jako priorytetowe oraz jako paczki z zadeklarowaną wartością.

Poprzez wysłanie paczki z pomocą buduje się solidarność i wdzięczność, która może trwać przez wiele pokoleń. Pamiętajmy, że nie tak dawno również my, Polacy, mogliśmy się cieszyć bardzo podobnym wsparciem.

czytano: 1231 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.