Strona główna
piątek, 5 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Bonifacy, Walter

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia duszpasterskie - II niedziela Wielkiego Postu - 16.03.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - II niedziela Wielkiego Postu - 16.03.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”.

2.    W najbliższą środę będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy.

3.     Zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
•    w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 19.00 – którą chcemy przeżywać razem z bł. Janem Pawłem II w ramach przygotowania do jego kanonizacji. Będziemy wpatrywać się w jego życia i wsłuchiwać w jego rozważania.
•    w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

4.    W Niedziele za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Szczegółowy program rekolekcji tutaj.

5.   Caritas Diecezji Sosnowieckiej wraz z wieloma ludźmi dobrej woli włącza się w ogólnopolską akcję Paczka dla Ukrainy, w ramach której każdy zainteresowany może w geście solidarności do końca marca przesłać bezpłatnie, dzięki współpracy z Pocztą Polską, paczkę z żywnością i odzieżą dla wybranej ukraińskiej rodziny, która z powodu trudnej sytuacji politycznej i ekonomicznej w tym kraju znalazła się w pilnej potrzebie. Bliższe informacje tutaj.

6.    Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.

czytano: 1043 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Rekolekcje Wielkopostne

Niedziela 23.03 godz. 7.00 Msza św. z nauką godz. 8.00 Msza św. z nauką w ...
dalej
Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.