sobota, 20 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata

Ogłoszenia duszpasterskie - I niedziela Wielkiego Postu - 09.03.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - I niedziela Wielkiego Postu - 09.03.2014

1.    W okresie Wielkiego Postu w liturgii skupiamy się na wezwaniu do nawrócenia i medytacji wydarzeń z życia Pana Jezusa, dlatego Kościół nie proponuje w tym czasie żadnych wspomnień świętych z nielicznymi wyjątkami. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych:

•    w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 19.00 – którą chcemy przeżywać razem z bł. Janem Pawłem II w ramach przygotowania do jego kanonizacji. Będziemy wpatrywać się w jego życia i wsłuchiwać w jego rozważania;
•    w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

2.    Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej, a także w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3.    W III Niedziele Wielkiego Postu, tj. 23 marca, rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, potrwają one do środy. Już dzisiaj zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu by móc w nich uczestniczyć.

4.    W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    Przed nami okres rozliczeń podatkowych. Decydując o przeznaczeniu naszego 1% podatku możemy pomóc osobom z naszego środowiska. Wśród nich jest nasza parafianka, ośmioletnia Ola Biedak, która urodziła się z wadą kręgosłupa, w następstwie której wystąpiło porażenie kończyn dolnych. Od kilku lat Ola jest pod opieką Fundacji Spina działającej na rzecz dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową. Systematyczna rehabilitacja i ciężka praca Oli przynosi efekty. Nie byłaby ona jednak możliwa bez Państwa wsparcia. Dlatego w imieniu rodziców Oli przekazujemy apel o pomoc w postaci przekazania 1% podatku. Aby to uczynić, należy wypełnić w zeznaniu podatkowym część zatytułowaną „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisując następujące dane: nr KRS: 0000297411, wnioskowaną kwotę oraz cel szczegółowy: „dla ALEKSANDRY BIEDAK”. Informacje te można znaleźć na ulotkach wyłożonych na stoliku w przedsionku kościoła, jak również w gablocie i na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za pomoc.

6.    Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, Kuria Diecezjalna i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich dla umocnienia rodzin w wymiarze duchowym, moralnym, społecznym gorąco zapraszają na piątą edycję Diecezjalnej Akademii Rodziny. Spotkania rozpoczną się w sobotę 15 marca 2014 roku o godzinie 15.00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu, ul. Będzińska 60. Podczas spotkania inauguracyjnego wykłady Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka oraz Pani Dr Wandy Półtawskiej.