czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Ludomira, Benedykta

Ogłoszenia duszpasterskie - VIII niedziela zwykła - 02.03.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - VIII niedziela zwykła - 02.03.2014

1.    W tym tygodniu patronuje nam:
•    we wtorek – św. Kazimierz Królewicz.

2.    Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy zatem okres przy-gotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post.

3.    Msze św. w Środę Popielcową celebrujemy o godz. 7.00; 8.00 w Cementowni, 9.00; 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

4.    W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek – dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 15.00 Msza św. w Cementowni.
•    pierwszy piątek miesiąca – pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 16.30.

6.    W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.00 i 19.00.

7.    W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz. 16.00.

8.    Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

KOMUNIKAT BISKUPA SOSNOWIECKIEGO

Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Bracia i Siostry!

Po raz kolejny kieruję do Was wyrazy mojej szczerej wdzięczności i składam Wam serdeczne, staropolskie: Bóg Zapłać! Nasza diecezjalna Caritas poinformowała mnie, że w ubiegłym roku z odpisu 1 % podatku zebrano kwotę 121 616 zł na Dom Matki i Dziecka, który powstaje w naszej Diecezji. Dzięki tym i innym pozyskanym środkom udało się już adaptowany w Klimontowie budynek przebudować, ocieplić, wyposażyć w okna oraz we wszystkie potrzebne instalacje.
Warto zaznaczyć, że coraz częściej do Caritas zgłaszają się kobiety w stanie błogosławionym, które nie mogą bezpiecznie oczekiwać na rozwiązanie we własnym domu. Przychodzą także matki z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek różnych wypadków losowych. Wszystkie one pytają o nasz dom. Problem wydaje się więc coraz bardziej naglący.
Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest to dzieło. Zwracam się do Was, umiłowani w Chrystusie Panu, z gorącą prośbą o wsparcie tego dzieła także w tym roku poprzez przekazanie 1 % swojego podatku. Może to być także ofiara, która będzie wyrazem spełnionego dzieła miłosierdzia. Proszę również o modlitwę w intencji tego domu.

Bardzo dziękuję naszej Caritas za opiekę i wszelkie starania nad tym wspaniałym dziełem. Do każdej parafii zostały przygotowane ulotki ze szczegółowymi informacjami jak pomóc.

Przenajświętszej powierzam, Drodzy Diecezjanie, Was i nasze dzieło.

Z pasterskim błogosławieństwem,

Wasz Biskup + Grzegorz