Strona główna
sobota, 28 listopada 2020 r.
imieniny obchodzą: Jakub, Stefan

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

1 procent dla Oli Biedak

Strona główna » Aktualności » 1 procent dla Oli Biedak

wielkość tekstu:A | A | A

Szanowni Państwo!

 To już trzeci raz, kiedy zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie swojego 1% podatku na rzecz naszej córki, Aleksandry Biedak.

Ola ma 9 lat; uczęszcza do trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu. Jak większość zapewne wie – Ola urodziła się z  wadą kręgosłupa, w następstwie której wystąpiło porażenie kończyn dolnych. Systematyczna rehabilitacja i ciężka praca Oli przynosi efekty, co często Państwo sami zauważają – ku naszej ogromnej radości. Ola mimo swojej niepełnosprawności jest dzieckiem otwartym i komunikatywnym. Łatwość nawiązywania kontaktów pozwoliła jej pozyskać wiele koleżanek i kolegów, którzy każdego dnia służą jej swoją pomocną dłonią. Z Państwa życzliwością spotykamy się niemal każdego dnia. I to właśnie dzięki Waszej dobroci i otwartości na potrzeby drugiego człowieka Ola ma odpowiednie zaopatrzenie, masaże, ćwiczenia i wsparcie. Tym samym Wy także macie wpływ na motoryczne sukcesy naszej córki, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Ola jest podopieczną FUNDACJI NA RZECZ DZIECI Z PRZEPUKLINĄ OPONOWO-RDZENIOWĄ SPINA. Jeżeli w dalszym ciągu chcą Państwo wspierać Olę i być świadkiem jej dalszych postępów wystarczy w rozliczeniu podatkowym w części zatytułowanej „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisać:

KRS: 0000297411
oraz wnioskowaną kwotę
cel szczegółowy: „dla ALEKSANDRY BIEDAK”

(tylko w ten sposób pieniądze trafią na subkonto Oli)

Pamiętajcie!
Przekazując 1% podatku nic nie tracicie, a Ola może wiele zyskać.

Dziękujemy!
Wiola i Grzegorz Biedak

czytano: 2053 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.