Strona główna
piątek, 5 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Bonifacy, Walter

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia duszpasterskie - VII niedziela zwykła - 23.02.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - VII niedziela zwykła - 23.02.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

2. W tym tygodniu przypada:

•    pierwsza sobota miesiąca - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00 Msza św. różańcowa.

3. W dniach 1-8 lutego 2014 polscy biskupi przebywali w Watykanie z wizytą "ad limina apostolorum" (dosł.: do progów/grobów apostolskich). Jest to wizyta, odbywana przez biskupów, zgodnie z prawem kanonicznym, co 5 lat. Do Watykanu udali się biskupi diecezjalni, pomocniczy, a także biskupi-seniorzy. Oprócz spotkania z papieżem, biskupi odwiedzili także wszystkie kongregacje i rady Stolicy Apostolskiej, aby zapoznać się z ich działalnością i przedstawić im życie Kościoła w Polsce.
 

 

List przewodniczącego KEP do Ojca Świętego Franciszka

Umiłowany Ojcze Święty,

Zakończona wizyta „ad limina Apostolorum” biskupów polskich zachęca mnie do skierowania słów wdzięczności i szczerego uznania dla bogactwa rzeczy, jakich doświadczyliśmy w tych dniach w Rzymie. Jesteśmy urzeczeni spotkaniem z Ojcem Świętym, który nie szczędził czasu, by być z nami i by podzielić się tym wszystkim, co następca Świętego Piotra nosi w sercu. Dziękujemy za dar krzyża pektoralnego oraz za przemówienie, które stanie się programem naszej pracy w Kościele Bożym w Polsce. Zapewniamy o naszej synowskiej miłości i modlitwie w intencjach Waszej Świętobliwości,

Abp Józef Michalik
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
 

 

Komunikat Prezydium KEP

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

czytano: 1003 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.