wtorek, 17 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Franciszka, Narcyz

Ogłoszenia duszpasterskie - VI niedziela zwykła - 16.02.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - VI niedziela zwykła - 16.02.2014

1.    W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Święto to jest z jednej strony aktem wdzięczności Rzymian za to, że św. Piotr wyróżnił ich miasto, z drugiej zaś strony jest okazją dla wiernych Kościoła okazania następcom św. Piotra wyrazów szacunku i hołdu. Tron, na którym zasiadał św. Piotr, obecny stale w kościele, gdzie papież odprawia nabożeństwa i sprawuje liturgię dnia, jest nieustannym świadectwem, że biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusa, jaką miał Piotr, że następcami Piotra mogą być tylko biskupi rzymscy. I my w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.

2.    Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św.

3.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.