sobota, 21 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Daria, Mateusz

Ogłoszenia duszpasterskie - IV niedziela zwykła - 02.02.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - IV niedziela zwykła - 02.02.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w środę – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa;

•     w czwartek – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

2.    Od 1 lutego wróciliśmy do odprawiania Mszy św. wieczorem, zapraszamy codziennie na godz. 17.00.

3.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    W tym tygodniu przypada:

•    pierwszy czwartek – dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 15.00 Msza św. w Cementowni;

•    pierwszy piątek miesiąca – pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 16.30.

5.    W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Tradycyjnie tego dnia zbieramy ofiary do puszek na wsparcie zakonów klauzurowych.

6.    Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.