Strona główna
środa, 3 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Leszek, Tamara

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziela zwykła - 26.01.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziela zwykła - 26.01.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), biskup, odnowiciel zgromadzenia marianów i założyciel dwóch zgromadzeń żeńskich: sióstr eucharystek i sióstr ubogich od Niepokalanego Poczęcia NMP;
•    we wtorek – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, wielki czciciel Jezusa Eucharystycznego; jest on autorem m.in. hymnu eucharystycznego „Zbliżam się w pokorze”;
•    w piątek – św. Jan Bosko (1815-1888), prezbiter, założyciel zgromadzeń sale-zjańskich, które oddają się pracy z młodzieżą.

2.    Dziś przypada trzecia niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to ostatnia niedziela stycznia, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych. Choroba ta jest dziś uleczalna, ale mimo to wciąż zbiera wielkie żniwo w krajach rozwijających się. Nie pozostawajmy obojętni na cierpienie tak wielu osób.

3.    Wczoraj dobiegł końca tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Od kilku lat dzień po jego zakończeniu, tj. 26 stycznia, obchodzony jest w Polsce i w kilku innych krajach Dzień Islamu. Jego celem jest przede wszystkim modlitwa za wyznawców islamu, ale też wzajemne, lepsze poznanie się i poszukiwanie dróg porozumienia.

4.    W środę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego na godzinę 18.00.

5.    W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza święta różańcowa o godz. 17.00.

6.    Przypominamy, że w okresie ferii zimowych w dni powszednie Msza święta odprawiana jest tylko o godz. 7.00, z wyjątkiem piątku i soboty, kiedy Msze odprawiane są o godz. 7.00 i 17.00.

7.    W ubiegłą niedzielę taca przeznaczona była dla rodziny z osiedla przy ul. Słowackiego, której spaliło się mieszkanie. Zebrana suma wyniosła 6 215 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ich hojne serca.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1069 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.