piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna

Ogłoszenia duszpasterskie - II niedziela zwykła - 19.01.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - II niedziela zwykła - 19.01.2014

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we wtorek– św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku;
•    w piątek – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
•    w sobotę przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa.

2.    Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają.

3.    We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4.    Od poniedziałku rozpoczynają się ferie zimowe. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą tylko o godz. 7.00 z wyjątkiem piątku i soboty, kiedy Msza będzie o godz. 7.00 i 17.00.

5.    Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 18.00.

6.    Lokalna Organizacja Społeczna informuje, że paczki żywnościowe Caritas Diecezji Sosnowieckiej będą do odbioru dnia 23.01.2014 r., tj. czwartek, w lokalu LOS-u przy ul. Kościuszki 39b w godz. 8.00 - 10.00, a w Cementowni tego samego dnia o godz. 12.00 w ustalonym poprzednio miejscu.

7.    W gablocie przed kościołem zamieszczony został zmodyfikowany program ogłoszonej tydzień temu pielgrzymki do Włoch. Zmianie uległa m.in. cena. Aktualnie koszt pielgrzymki wynosi 1600 zł + 20 euro. Termin wyjazdu: 29 marca – 5 kwietnia 2014 r. Więcej informacji w gablocie i na naszej stronie internetowej oraz pod numerem telefonu 698 628 633.

8.    Region IPA Zawiercie organizuje wycieczkę do Izraela w terminie od 3 do 12 czerwca 2014 r. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej.

9.    Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, gościnność i wiele życzliwych rozmów i ofiary składane przy okazji kolędy. Dziękujemy również Służbie Liturgicznej – Ministrantom za ich pomoc w kolędzie. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.