niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Marka, Gabriela

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Chrztu Pańskiego - 12.01.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Chrztu Pańskiego - 12.01.2014

1.    W tym tygodniu patronuje nam:

•    w piątek – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej.

2.    Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

3.    Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

4.    Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazdy oazowe w czasie ferii dla młodzieży w Bukowinie Tatrzańskiej w terminach 23-27 stycznia br. oraz 28 stycznia 1 lutego. Prosimy o przekazanie tej informacji w parafiach i na katechezie. Zgłoszenia do 20 stycznia br. Więcej informacji: Tel. 606 876 860 lub sekretariat@sosnowiec.oaza.pl.