Strona główna
piątek, 5 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Bonifacy, Walter

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny - 29.12.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny - 29.12.2013

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz.17.00.

2.    W środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2014. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. To nie jest przypadkowe połączenie. Ma ono bowiem przypominać nam o potrzebie dążenia do życia w pokoju przez cały rok. Porządek Mszy św. godz. 7.00, 8.00 – w Cementowni; 9.00; 10.30; 12.00; 17.00.

3.    W nadchodzącym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne;
•    pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi, - spowiedź przed poranną Mszą św.;
•    pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. O godz. 17.00 Msza św. różańcowa. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

4.    Przypominamy, że w styczniu obowiązuje Kolędowy Porządek Mszy św. w dzień powszedni. Msze będą odprawiane tylko rano o godz. 7.00 z wyjątkiem piątku i soboty, wtedy będzie również Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Kancelaria w czasie kolędy będzie nieczynna.

czytano: 1126 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.