środa, 23 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda

Ogłoszenia duszpasterskie - IV niedziala Adwentu - 22.12.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - IV niedziala Adwentu - 22.12.2013

1.    Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa.

2.    Dzieci uczęszczające na Roraty w poniedziałek przynoszą zebrane obrazki naklejone na plansze. We wtorek Roraty o godz. 8.00. Po Mszy najgorliwsi zostaną nagrodzeni. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najładniejszy własnoręcznie wykonany lampion.

3.    We wtorek będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki sprawowanej o północy z 24 na 25 grudnia. Przypominamy, że taca zebrana podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, z którego w naszej diecezji finansowana jest działalność Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu. Pozostałe Msze św. o godz. 8.00 w Cementowni, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00.

4.    W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw.

5.    W  czwartek drugi dzień Świąt, wspominamy św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym.

6.    Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.

•    W piątek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa.
•    W sobotę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

7.    W piątek rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. W naszej parafialnej gazetce Tabor  został  zamieszczony program. Zachęcamy do zapoznania się z nim. Informacje są również w gablocie i na stronie internetowej  parafii.

8.    W najbliższą niedzielę, 29 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Zachęcamy przede wszystkim do licznego i właśnie rodzinnego udziału w Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska dla nas i naszych rodzin jest wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.

9.    Od tego tygodnia aż do zakończenia wizyt duszpasterskich nie będzie spotkań Kręgu Biblijnego.

10.    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby Pan udzielił nam wszystkim odwagi czynienia tego, co nam objawi; niech nas umacnia w wierze i podtrzymuje w chwilach trudnych, a nasze serca wypełnia nadzieją i miłością, tak byśmy stawali się światłem dla całego świata.