sobota, 21 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Daria, Mateusz

Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziala Adwentu - 15.12.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziala Adwentu - 15.12.2013

1.    Rozpoczynamy dzisiaj Adwentowe Rekolekcje.

Program Rekolekcji

Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00 i 9.00
Roraty z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00

Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00 i 9.00
Roraty z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00

Spowiedź św.
7.30 – 10.00 i 16.00 – 17.00

Odwiedziny chorych od godz. 9.30 /prosimy zgłaszać w zakrystii/

Rekolekcje prowadzi ksiądz Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

2.    Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

3.    W dni powszednie Adwentu o godz.17.00 zapraszamy na Roraty.

4.    Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczniemy drugą część Adwentu, w której liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.

5.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św.

6.    Lokalna Organizacja Społeczna informuje mieszkańców Ogrodzieńca, że paczki żywnościowe Caritasu będą do odbioru we wtorek 17.12.2013 od godz. 8.00 – 10.00 w lokalu LOS-u, ul. Kościuszki 39b. Natomiast w Cementowni też we wtorek o godz.12 w ustalonym poprzednio miejscu.