wtorek, 17 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Franciszka, Narcyz

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 08.12.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w piątek  – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych;
•    w sobotę – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w XVI w, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.

2.    Dziś 8 grudnia, dzień, w którym powinniśmy świętować uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

3.    Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Pamiętajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych, na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym i starszym. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać do puszki przy wyjściu z kościoła.

4.    W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 zapraszamy na Roraty.

5.    Krąg Biblijny w środę po wieczornej Mszy św.

6.    W środę o godz. 10.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla osób ciepiących na różne dolegliwości. Więcej informacji w ulotkach, które można zabrać wychodząc z Kościoła.

7.    Zachęcamy do nabywania świec Caritas i opłatków.

8.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwentowe Rekolekcje. Potrwają one do wtorku, wtorek będzie dniem spowiedzi św. Zachęcamy już teraz do takiego zorganizowania sobie czasu, by jak najliczniej wziąć w nich udział i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Folga.