czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Ludomira, Benedykta

Ogłoszenia duszpasterskie - I niedziala Adwentu - 01.12.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - I niedziala Adwentu - 01.12.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we wtorek – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
•    w środę – św. Barbara, dziewica i męczennica, szczególna patronka górników i hutników i św. Jan Damasceński, prezbiter i doktor Kościoła;
•    w piątek – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących
•    w sobotę – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki Doktora Kościoła.

2.    W dni powszednie Adwentu odprawiamy Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane Roraty. Do licznego udziału w tej Mszy, odprawianej o godz.17.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pierwsze Roraty w poniedziałek 2 grudnia. Podczas nich dzieci mogą zbierać obrazki, a najgorliwsi zostaną nagrodzeni. Zachęcamy do własnoręcznego wykonywania roratnich lampionów.

3.    W piątek w czasie Rorat o godz. 17.00 będziemy gościć w naszej parafii św. Mikołaja, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt przed Mszą św. ze św. Mikołajem.

4.    W piątek i sobotę w sklepie Biedronka zostanie przeprowadzona przez młodzież naszego Gimnazjum akcja charytatywna Caritasu. Będą zbierane dary dla potrzebujących, zachęcamy by robiąc w tych dniach zakupy kupić coś więcej i przekazać dla potrzebujących.

5.    W tym tygodniu przypada:

•    pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. w Cementowni o godz. 15.00.
•    pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do wynagradzania Sercu Jezusowemu za grzechy. Spowiedź od godz. 16.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
•    pierwsza sobota miesiąca - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych od godz. 9.00 a o godz.17.00 Msza św. Różańcowa – serdecznie zapraszamy.

6.    Od tej niedzieli można nabywać opłatki. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

7.    Za tydzień, w niedzielę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają poświęcony medalik – znak orędownictwa Matki Bożej. Uroczyste poświęcenie i wręczenie medalików na Mszy o godzinie 10.30.

8.    W przyszła niedzielę po raz XIV będziemy wspierać modlitwą i darami materialnymi Kościół na Wschodzie. Zbiórka do puszek po każdej Mszy św.