czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Ludomira, Benedykta

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI niedziala zwykła - 03.11.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI niedziala zwykła - 03.11.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła; jest to dzień imienin papieża Jana Pawła II;

2.    w sobotę – będziemy świętować rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

3.    Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Codziennie modlimy się też za zmarłych w czasie Mszy św. oktawalnej o godz. 17:00, na którą zapraszamy.

4.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. Msza św. w Cementowni o godz. 15:00.

6.    Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski w następną niedzielę 10 listopada br. przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i na ten cel będę zbierane ofiary do puszek.